Пн-Пт: 09:00 - 20:00
Сб: 10:00 - 18:00
Нд: 10:00 - 17:00
на верх

Моторні оливи і з чим їх їдять. Частина 1

Моторні оливи і з чим їх їдять. Частина 1

Сьогодні почнемо викладати низку невеликих статей, де розберемо основні моменти, які необхідно знати автолюбителю про моторні оливи.

Почнемо, як завжди, з історії.

Моторна олива — це матеріал, що застосовуються для змащування вузлів двигунів внутрішнього згоряння, незалежно від їхньої конструкції та організації процесу згоряння.

Усі сучасні моторні оливи складаються з двох основних компонентів: бази, або базової оливи, і пакета присадок. Саме їхня суміш і є моторною оливою.

Основною сировиною для виготовлення моторних олив протягом останніх 100 років виступає нафта. Як базу зазвичай використовують похідні нафти (дистиляти різної в'язкості), вуглеводневі компоненти, отримані в процесі гідрокрекінгу, а також синтетичні продукти отримані з природного газу або багатоатомних спиртів (поліальфаолефіни або ПАТ, складні ефіри, естери та інші).

Батьком усіх сучасних олив вважають американця Джона Елліса. Саме йому спала на думку думка спробувати нафту, замість органічних жирів для змащення клапанів парового двигуна. Виявилося, що застосування нафти значно ефективніше. Відкриття Елліс запатентував 1873 року і запустив перший " оливний" бренд Valvoline (буквально - Valve (клапан) і Oil - олія).

Варто зауважити, що нафта та її похідні досить довго не були єдиним варіантом на ринку моторних олив. Мотори того періоду були вельми ненавантаженими, неорганічна хімія тільки розвивалася. І часто оливи органічного походження не тільки не поступалися, а й перевершували продукти, вироблені з нафти.

Одним з основних конкурентом нафти була рицинова або більш відома для нас рицинова олія (всі діти люблять пити касторку crying ). Касторова олива мала широкий діапазон робочих температур від -16 до +275 градусів Цельсія, не розчинялася в нафтопродуктах, нетоксична, неагресивна до металів. Швидка окислюваність і шламоутворення, на ті часи не вважалася недоліком. Касторова олива стала "донором" ще одного oливного мегабренду  – Castrol (касторова олива :))) ).

Однак, поступово нафта витіснила оливи органічного походження.

Продовження буде.....

 

 

 

Інтернет-магазин КІНГ АВТО
ул. Кольцевая дорога, 15А Киев п-кт. С.Бандери, 23 Киев
FB YouTube